• Tartozzanak a Corvinsuli családjába

• Szeretettel ajánljuk iskolánkat azoknak a családoknak a figyelmébe, akik iskolakezdés előtt állnak; akiknek az ismerősi körében első osztályba készülő nagycsoportos óvodás van.

Miért ajánljuk? ... mert: anyanyelvi, minőségi, odaadó, szeretetteljes, összetartó. lendületes, aktív, segítőkész, hiteles

Győződjenek meg róla!

• Irány az országos döntő

• Iskolánk 9.A osztályos csapata - Bartoňová Dominika, Gőgh Alex és Kalmár András - részt vett a Katedra Történelemverseny levelezős versenyében, mely négy fordulóból és egy kreatív projektből állt. Az országos összesített listán kiemelkedő helyen végeztek, így iskolánk bejutott az országos döntőbe, mely Nyitrán valósul meg júniusban.

Felkészítő tanár: Mgr. Szabó Nikolett

• Robotélmény a negyedik osztályosokkal

• "Matyi" padlórobotunk kiválóan alkalmas a diákok motiválására és komplex kompetenciafejlesztésre (algoritmikus gondolkodás, problémamegoldás, kreativitásfejlesztés) egyaránt.

Mgr. Nagy Benjamín tanító bácsi lelkesen, nagy odafigyeléssel dolgozik a digitális kompetencia megalapozásán .

• ÖKONAP

• Az előző évekhez hasonlóan mi is részt vettünk a helloGúta polgári társulás által szervezett ökonapon. Mgr. Korpás Veronika és Mgr. Samu István vezetésével szedtük a szemetet a kijelölt területeken. A környezettudatos szemléletformálást egészen gyermek korban kell elkezdeni, mely a társas részvétellel felerősíti a felelős együttműködést, mely mindannyiunk jövőjét befolyásolja.

• Interaktív húsvétváró

• Izgalmas szombat délelőttöt tudhatunk magunk mögött. Mindenkit nagy szeretettel vártunk iskolánk falai közé. A Corvin-teremben interaktív meseelőadás részesei voltunk , beültünk az iskolapadba, játékosan szlovákul tanultunk, kipróbáltunk az interaktív táblát , angol nyuszis dalocskát tanultunk, megemlékeztünk a víz világnapjáról is, a tornateremben ügyességi feladatok vártakbennünket. A táncos és játékos feladatok mellett húsvéti díszeket, ajándékokat készítettünk, ahol a tojástfestés sem maradt el! Köszönjük, hogy eljöttetek! Reméljük mindenki sok kedves élménnyel gazdagodott!  Köszönjük, hogy velünk voltak!

• Járási floorball bajnokság 3. hely

• Örülünk diákjaink sikereinek!

Nem csak a természet- és társadalomtudományi, tehetség- és alkotóversenyeken eredményesek, hanem a sportversenyeken is szép teljesítményt nyújtanak!

Így volt ez a legutóbbi járási floorball bajnokságon is, ahol szoros küzdelem után a 3. helyet szerezték meg.

Gratulálunk!

Felkészítő tanárok: Mgr. Máté Zsolt és Mgr. Samu István

• „Egy óra a gyermekekért – Hodina deťom”

• Idén is részt vettünk az „Egy óra a gyermekekért” (Hodina deťom) néven meghirdetett országos jellegű adománygyűjtésen, amelynek bevétele a Szlovákiában élő hátrányos helyzetű gyerekek és fiatalok támogatását szolgálja.

Ezúton szeretnénk megköszönni minden adományozónak a támogatást.

Koordinátor: Mgr. Antal Henrietta

• A víz világnapja

• Se ízed nincs, se zamatod, nem lehet meghatározni téged, megízlelnek, anélkül, hogy megismernének. Nem szükséges vagy az életben: maga az élet vagy.”

(Saint-Exupéry)

A világnapok olyan különleges napok, amikor az emberiség számára fontos dolgokra irányul a figyelem. Március 22-e a víz világnapja. E napon világszerte megemlékeznek a vízről, a vízkészletek megóvásáról és a vízminőség megőrzésének fontosságáról. Iskolánk diákjaival mi is foglalkoztunk ezzel a témával.

• Tesztelés 9

• KEDVES KILENCEDIKESEK! SZORÍTUNK NEKTEK! SOK SIKERT!

Nagyon büszkék vagyunk Rátok! Sikerülni fog!

Az alapiskolák 9. osztályos tanulóinak tudásfelmérésére 2024. március 20-án, szerdán és 21-én, csütörtökön kerül sor Tesztelés 9 elnevezéssel, az alábbi tantárgyakból: matematika, magyar nyelv és irodalom, szlovák nyelv és szlovák irodalom.

A mérések eredményei a középiskolai felvételi vizsgák alapjául szolgálnak. Reméljük, hogy a lelkiismeretes felkészülés és a sok gyakorlás meghozza gyümölcsét!

• Szeretettel várjuk az érdeklődőket!

• Kedves Szülők!

Kérjük Önöket ne csak oldallátogatásukkal, a képeinken keresztül, hanem természetesen, a valóságban is ismerjék meg iskolánkat! Személyesen is győződjenek meg arról, hogy mindaz amit leírtunk, megmutattunk, megfelel a valóságnak.

• Ünnepnap

• Március 15-én, városunk iskoláival együtt emlékeztünk a magyar szabadságharc és forradalom kitörésének 176. évfordulójára.

"...a nagy március nagy

Ifjuságának örökösei,

A szabadságot, amit ők kivívtak,

Nektek kell békében megőrzeni!..."

(Bartók Lajos : A magyar ifjusághoz)

• Értesítés

• Tisztelt Szülők!

Értesítjük Önöket, hogy a kilencedikesek országos tesztelése

2024. március 20-án, szerdán, valamint 2024. március 21-én, csütörtökön a következő harmonogram szerint zajlik:

Március 20. / szerda /

7.40 - érkezés

8.20 – 9.50 – matematika, a tesztlap kitöltése / 90 perc /

9.55 -10.20 - szünet

10.35 – 11.45 - magyar nyelv és irodalom, a tesztlap kitöltése

/ 70 perc /

Március 21. / csütörtök /

7.40 - érkezés

8.20 – 9.30 - szlovák nyelv és szlovák irodalom, a tesztlap kitöltése

/ 70 perc /

Minden tanulónak sikeres megmérettetést kívánunk!

• Nyugdíjasok találkozója

• Iskolánk tanulói nagy szeretettel vettek részt a Gútai Nyugdíjasklub által szervezett találkozón, ahol Kürti Sára Kéri János: Nőnapi köszöntőjével üdvözölte a jelenlevőket. Németh Paulinával közös daluk, A te erőt adsz, mindenki szívéhez elért.

Köszönjük szépen a meghívást és a kedves figyelmességet!